Předsedáme kontrolnímu

Piráti prosadili zřízení výborů a předsedají kontrolnímu

Ve čtvrtek 13. prosince se uskutečnilo poslední letošní zasedání zastupitelstva města Třebíče.

Budeme opozicí

Budeme pracovat z opozice

Na úterním ustavujícím zasedání zastupitelstva města Třebíče bylo zvoleno nové vedení města. Před samotnou volbou se stanovoval počet členů rady města, počet místostarostů a uvolněných zastupitelů.

Nepodpoříme Pacala

Nepodpoříme nominaci Pacala na starostu, budeme konstruktivní opozicí

V říjnových komunálních volbách byli Roman Pašek a Stanislav Neuman (oba členové Pirátské strany) zvoleni zastupiteli města Třebíče za koaliční kandidátku "Společně otevřeme Třebíč" sdružující nezávislé kandidáty, Piráty a stranu TOP 09.


Vize lepší Třebíče

Vize lepší Třebíče

Pohled na tři místa v Třebíči od Jiřího Beranovského. Rybník Barák, hřiště Libušino údolí, Havlíčkovo nábřeží a navazující břeh Jihlavy pod Žižkovou vyhlídkou.

Počet obyvatel klesá

Počet obyvatel Třebíče dál strmě klesá

Více než 2 000 českých a moravských obcí trpí postupným úbytkem obyvatel. Dle dat Českého statistického úřadu patří mezi tyto obce i Třebíč.

Zůstat nebo odejít?

Zůstat v Třebíči nebo odejít?

Spousta z vás se stejně jako já v Třebíči narodila, vyrůstala, má zde trvalý pobyt, a i když jsme třeba studovali mimo město, rozhodli jsme se sem vrátit, pracovat zde a žít. Není divu, Třebíč je středně velké město rozprostírající se na obou březích řeky Jihlavy.


Otevřeme kulturu

Společně otevřeme Třebíč nekomerční a alternativní kultuře

Komerční hudební, divadelní i výtvarná kultura je standardní součástí našeho života v Třebíči. Kolik ale máme ve městě jakýchkoliv nekomerčních a např. městem podporovaných kulturních akcí bez vstupného? Jakým způsobem podporuje město alternativní třebíčské výtvarníky a umělce?

Roman Pašek: rozhovor

Roman Pašek: vůle politiků nemůže být nadřazena názorům občanů a odborníků

Lídr kandidátky Roman Pašek: Vůle politiků nemůže být nadřazena názorům občanů a odborníků.

Koalice Piráti a TOP 09

Koalice Piráti a TOP 09

Pro podzimní komunální volby v Třebíči spojili své síly Piráti, TOP 09 a nezávislí kandidáti. Vzniklé uskupení Společně otevřeme Třebíč si vytyčilo za cíl posílit participaci občanů na rozhodování ve městě (např. o revitalizaci Karlova náměstí či trasování obchvatu města).

Kandidát do Senátu

Kandidát do senátu

Součástí memoranda o spolupráci Pirátů a TOP 09 v Třebíči je podpora pirátského senátorského kandidáta JUDr. MgA. Michala Šalomouna, Ph.D., který bude kandidovat ve volebním obvodu č. 53 (bývalý okres Třebíč). Tento třebíčský právník by se v případě svého zvolení do horní komory Parlamentu ČR chtěl zaměřit na oblast legislativy.

Dotazníkové šetření

Dotazníkové šetření

Uskupení Společně otevřeme Třebíč chce zapojit širokou veřejnost do tvorby svého volebního programu. Za tímto účelem nám můžete pomoci identifikovat hlavní problémy města Třebíče vyplněním tohoto dotazníku bit.ly/problemy-trebice.